Komunikat MZ ws. recept ze 100 proc. odpłatnością na produkty z "importu docelowego" z refundacją

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 13:38

We wtorek (21 kwietnia) na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat szefa resortu ws. zaordynowanych recept ze 100 proc. odpłatnością na produkty z "importu docelowego", dla których wydano zgody ministra zdrowia na refundację.

Informacja ministra zdrowia dotyczy ordynacji na recepcie papierowej lub elektronicznej ze 100 proc. odpłatnością produktu leczniczego sprowadzanego na podstawie art. 4 ust. ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego sprowadzanego na podstawie art. 29a ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia, co do których minister zdrowia wydał zgodę na refundację dla indywidualnego pacjenta.

Jak czytamy w komunikacie, takie produkty należy wydać w aptece ogólnodostępnej po wniesieniu przez pacjenta opłaty ryczałtowej (o której mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych) za opakowanie jednostkowe.

Więcej: gov.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum