Komisja Zdrowia poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym

Autor: PAP • Źródło: PAP30 listopada 2022 21:00

Sejmowa Komisja Zdrowia w środę poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Komisja Zdrowia poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym
Komisja Zdrowia poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym Fot. Shutterstock

 

Komisja Zdrowia poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym

30 listopada na posiedzeniu Komisja Zdrowia po rozpatrzeniu uchwały Senatu RP w sprawie ustawy o zmianie ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy.

Komisja pozytywnie zarekomendowała poprawkę dotyczącą zmiany źródła finansowania szczepionek w ramach Programu Szczepień Ochronnych oraz część poprawek redakcyjnych.

Natomiast w kwestii objęcia systemem finansowania z Funduszu Medycznego świadczeń opieki zdrowotnej związanych z diagnostyką genetyczną wszystkich świadczeniobiorców, bez względu na wiek oraz zwiększenia wysokości limitu rocznego środków Funduszu Medycznego przeznaczanych na finansowanie leków w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych z 3 do 5 proc., a nie jak przewiduje ustawa - z 3 do 4 proc. Komisja zarekomendowała, aby te poprawki odrzucić.

16 listopada br. Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm w dniu 4 listopada 2022 r. nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw, wprowadził do niej poprawki.

21 listopada 2022 r. Marszałek Sejmu skierowała uchwałę Senatu w powyższej sprawie do Komisji Zdrowia w celu rozpatrzenia. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum