Kiedy wsparcie dla inwestycji w sektorze farmaceutycznym?

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: LJ, PWX/Rynek Zdrowia   • 06 listopada 2018 12:16

Polpharma zainwestowała ogromne środki w budowę fabryki produkującej leki biologiczne. Jako firma nie odczuwamy jednak wsparcia państwa dla inwestycji w produkcję polskich leków - mówi Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Grupy Polpharma.

Kiedy wsparcie dla inwestycji w sektorze farmaceutycznym?
Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Grupy Polpharma. Fot. PTWP

Branża farmaceutyczna została wymieniona w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, poza tym jej znaczenie dla gospodarki potwierdził dokument Polityka Lekowa Państwa.

- Natomiast za tymi dokumentami nie poszły jeszcze żadne kroki w praktyce. Nie czujemy wsparcia jakiegokolwiek, poza mentalnym - stwierdziła Barbara Misiewicz-Jagielak, pytana o pomoc państwa w inwestycjach sektora farmaceutycznego.

Powiedziała, że Polpharma zainwestowała ogromne środki w budowę fabryki produkującej leki biologiczne. - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Rozwoju cieszy się, że będą powstawały leki biologiczne w Polsce, natomiast ze strony Ministerstwa Zdrowia jeszcze nie ma żadnej reakcji - mówiła, pytana o wsparcie dla inwestorów.

Dodała: - Czekamy na wspólny dokument rządowy, który będzie mobilizował zarówno ministra zdrowia, jak i ministra przedsiębiorczości i rozwoju, by wypracowano dla nas długofalową strategię rozwoju. Zdaniem Barbary Misiewicz-Jagielak, polscy producenci leków oczekują odpowiedzieli na pytanie, czy rzeczywiście chcemy, by w Polsce była rozwijana produkcja leków.

Wypowiedź zarejestrowana podczas XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.).

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum