Kartuzy: od września apteki będą czynne w nocy

Autor: Dziennik Bałtycki, MS/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2011 15:00

Od czwartku (1 września) w powiecie kartuskim znów będzie można kupić leki przez całą dobę. Wszystko za sprawą uchwały rady powiatu, obligującej apteki do pracy w porze nocnej, w niedziele i święta.

Kartuzy: od września apteki będą czynne w nocy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyżury będą pełnione w Kartuzach, gdzie znajduje się szpital i zlokalizowana jest nocna i świąteczna opieka medyczna. W dni wolne od pracy oraz codziennie od godz. 22.00 do godz. 7.00 rano apteki pracować będą w systemie rotacyjnym. Każdej doby, zgodnie z ustalonym harmonogramem, czynna będzie jedna z czterech aptek w mieście.

Dla ułatwienia, każda apteka ma obowiązek wywieszenia w widocznym miejscu informacji o tym, która placówka danego dnia pełni dyżur, ponadto harmonogram będzie umieszczony na stronie starostwa. 

Nieco inne rozwiązanie przyjęły apteki w Miastku. Na skutek uzgodnień pomiędzy farmaceutami i władzami samorządowymi, tamtejsze apteki dyżurują w porach nocnych i w dni świąteczne pod telefonem. Zmiany te wprowadzono po tym, jak apteki zrezygnowały z nocnych dyżurów uznając je za nieopłacalne.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze