Kaczyński: poprzemy te zmiany, które unormują stan służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2012 13:22

Prezes PiS zapowiedział, że jego formacja poprze te zmiany, które "przynajmniej doraźnie unormują stan służby zdrowia w Polsce". Jego zdaniem przepisy obowiązującej wciąż ustawy refundacyjnej są niefortunne.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, pytany we wtorek (10 stycznia) na konferencji prasowej w Sejmie, czy PiS poprze projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej zaproponowany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który przewiduje usunięcie przepisów dotyczących karania lekarzy za niewłaściwe wypisywanie recept - zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze jak konkretnie wyglądać będą zmiany w ustawie refundacyjnej zaproponowane przez ministra zdrowia.

- Nie widzieliśmy tych zmian, więc nie mogę z góry powiedzieć, co będziemy popierać, a czego nie będziemy popierać - powiedział.

Zastrzegł jednak, że PiS będzie popierał te zmiany, które "przynajmniej doraźnie unormują stan służby zdrowia w Polsce". Zdaniem prezesa PiS ze strony dziennikarzy "padają zdumiewające tezy, że opozycja nic nie robiła i jest niemalże współwinna" za sytuację w ochronie zdrowia.

- Składaliśmy odpowiednie poprawki, protestowaliśmy, domagaliśmy się wysłuchania publicznego w tej sprawie - oświadczył prezes PiS.

Jak zaznaczył, wysłuchanie publiczne w sprawie ustawy refundacyjnej byłoby "jak najbardziej na miejscu", ponieważ kwestia "była bardzo istotna z punktu widzenia lekarzy i pacjentów".

Jeżeli rząd przyjmie projekt ustawy we wtorek (10 stycznia), Sejm może się nim zająć na najbliższym posiedzeniu, które rozpoczyna się w środę. Z kolei najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest na 1 i 2 lutego.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum