Jest zarządzenie NFZ ws. programów lekowych. To ujednolicony tekst

Autor: oprac. LJ • Źródło: NFZ10 września 2021 09:10

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował tekst jednolity zarządzenia prezesa NFZ ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w zakresie programów lekowych.

Aktualnie NFZ finansuje 98 programów lekowych. Opublikował tekst jednolity zarządzenia w sprawie ich finansowania (fot. PTWP)
  • NFZ opublikował tekst jednolity zarządzenia prezesa NFZ ws. programów lekowych
  • Aktualnie Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje 98 programów lekowych
  • W ramach tych programów refundowanych jest 171 substancji czynnych

Prezes NFZ opublikował tekst ujednolicony zarządzenia nr 162/2020/DGL w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe.

Tekst jednolity zawiera zmiany wprowadzone zarządzeniem:

  • nr 196/2020/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 11 grudnia 2020 r.,
  • nr 29/2021/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 11 lutego 2021 r.,
  • nr 59/2021/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 1 kwietnia 2021 r.,
  • nr 102/2021/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 10 czerwca 2021 r.
  • nr 136/2021/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 lipca 2021 r.

Aktualnie NFZ finansuje 98 programów lekowych.

Katalog leków refundowanych stosowanych w programach lekowych liczy 171 pozycji substancji czynnych.

Do zarządzenia nr 162/2020/DGL dołączono załączniki:

1k – Katalog świadczeń i zakresów – leczenie szpitalne – programy lekowe.
1l – Katalog ryczałtów za diagnostykę w programach lekowych.
1m – Katalog leków refundowanych stosowanych w programach lekowych.
2 – Umowa o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej- leczenie szpitalne - programy lekowe.
2t – Katalog refundowanych substancji czynnych w programach lekowych - substancje czynne zawarte w lekach czasowo niedostępnych w obrocie na terytorium RP.
3 – Wymagania wobec świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu programów lekowych.
4 – Wykaz programów lekowych.
5 – Katalog współczynników korygujących stosowanych w programach lekowych.
6 – Karta wydania leku.
7 – Karta włączenia świadczeniobiorcy do programu lekowego.
8 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia biologicznego w chorobach reumatycznych oraz weryfikację jego skuteczności.
9 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia chorób ultrarzadkich oraz weryfikację jego skuteczności.
10 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej oraz weryfikację jego skuteczności.
11 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia w chorobach siatkówki oraz weryfikację efektów.
12 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia aktywnej postaci ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń (GPA) lub mikroskopowego zapalenia naczyń (MPA) oraz weryfikację jego skuteczności.
13 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia zaburzeń motorycznych w przebiegu zaawansowanej choroby Parkinsona oraz weryfikację jego skuteczności.
14 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia hormonem wzrostu lub insulinopodobnym czynnikiem wzrostu-1 oraz weryfikację jego skuteczności.
15 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do programu zapobiegania krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B oraz weryfikację jego efektów.
16 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia atypowego zespołu hemolityczno-mocznicowego (aHUS) oraz weryfikację jego skuteczności.
17 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za weryfikację skuteczności leczenia nocnej napadowej hemoglobinurii (PNH).
18 – Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia rdzeniowego zaniku mięśni oraz weryfikację jego skuteczności.
19 - Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia chorych na zaawansowanego raka podstawnokomórkowego skóry wismodegibem oraz weryfikację jego
skuteczności.
20 - Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia zapalenia błony naczyniowej oka (ZBN) oraz weryfikację jego efektów.
21 - Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia dinutuksymabem beta pacjentów z nerwiakiem zarodkowym współczulnym oraz weryfikację jego efektów.
22 - Zakres działania zespołu koordynacyjnego odpowiedzialnego za kwalifikację do leczenia hormonem wzrostu w programie lekowym Leczenie ciężkiego niedoboru hormonu wzrostu u pacjentów dorosłych oraz u młodzieży po zakończeniu terapii promującej wzrastanie.
23 – Wzór pełnomocnictwa

Czytaj również: NFZ: ponad 730 mln dla szpitali. Pierwsza transza w październiku

Tekst zarządzenia odołączamy poniżej.

DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum