Jedna Europa, jedna agencja HTA?

Autor: AOTM/Rynek Zdrowia • • 27 września 2011 18:48

W dniach 8-9 grudnia br. odbędzie się w Gdańsku międzynarodowa Konferencja Health Technology Assessment in national and cross-border healthcare in Europe organizowana w ramach EUnetHTA Joint Action (2010-2012) przez Agencję Oceny Technologii Medycznych w Warszawie, Health Care Insurance Board CVZ (Holandia) oraz Sekretariat EUnetHTA w Danii.

Jedna Europa, jedna agencja HTA?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Głównym celem konferencji jest przedstawienie dotychczasowych rezultatów toczącego się projektu EUnetHTA JA 2010-2012, a także debata na temat obecnej i przyszłej roli współpracy HTA na poziomie europejskim w świetle dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej.


W programie przewidziano udział Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów, przedstawicieli ministerstw zdrowia z krajów Unii Europejskiej, instytucji zajmujących się HTA, przedstawicieli płatników, świadczeniodawców, organizacji zrzeszających pacjentów, przemysłu farmaceutycznego.Przed konferencją odbędzie się spotkanie wszystkich szefów agencji HTA w Europie pod przewodnictwem unijnego komisarza ds. zdrowia.


Rejestracja uczestników trwa do 15 października.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji www.eunethta2011.pl.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze