Ipsen Polska ma nową dyrektor generalną. Firmą pokieruje Joana Parsons

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia05 lipca 2021 16:32

Joana Parsons została powołana na stanowisko dyrektora generalnego Ipsen Polska. Zastąpi Guillaume Delmotte, który został dyrektorem generalnym Ipsen China.

Joana Parsons, dyrektor generalna Ipsen Polska; FOT. Materiały prasowe

Jako nowa dyrektor generalna Ipsen Polska, Ioana Parsons będzie odpowiedzialna za kierowanie Dywizją Opieki Specjalistycznej, wyznaczając strategiczne kierunki rozwoju firmy w Polsce, budując silne portfolio i promując innowacyjne rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, które pomogą poprawić jakość życia pacjentów - informuje spółka.

Od 15 lat w branży farmaceutycznej

Ioana Parsons pracuje w branży farmaceutycznej od 15 lat. Jako były konsultant w firmie McKinsey w Londynie kierowała projektami strategii i transformacji handlowej na dużą skalę dla szeregu globalnych klientów farmaceutycznych. Wcześniej Ioana Parsons pracowała w firmie Amgen.

Ukończyła studia z ekonomii i biznesu międzynarodowego na ASE University of Economics w Bukareszcie oraz MBA z London Business School.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy Ipsen w Polsce i kierować realizacją wizji i misji firmy, stawiając pacjentów w centrum wszystkiego, co robimy - powiedziała Ioana Parsons.

"Polska jest bardzo ważnym krajem"

- Polska jest bardzo ważnym krajem, jeśli chodzi o możliwości poprawy jakości życia pacjentów cierpiących na poważne schorzenia. Moją rolą jest kierowanie naszym zespołem, który pracuje nad tym, aby w pełni wykorzystać potencjał naszych innowacyjnych leków dedykując je polskim pacjentom - podkreśla Ioana Parsons

Ipsen to globalna firma biofarmaceutyczna średniej wielkości, skupiająca się na lekach innowacyjnych w onkologii, chorobach rzadkich i neurologii, której celem jest przedłużanie i poprawa jakości życia i zdrowia pacjentów na całym świecie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum