Internet pełen fałszywych leków na A/H1N1

Autor: Onet, News.sky.com/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2009 10:55

Rosyjskie gangi zarabiają krocie na internetowej sprzedaży podrabianych leków przeciwko wirusowi A/H1N1 - podaje Sky News.

Badania przeprowadzone przez firmę Sophos, zajmującą się bezpieczeństwem w sieci ujawniły, że przestępcy sprzedają podrabiany lek na grypę w wirtualnych aptekach. Wśród kupujących tamiflu przeważają Brytyjczycy, Amerykanie, Niemcy, Kanadyjczycy i Francuzi.

– Te fałszywe apteki narażają zdrowie internautów i ich dane osobowe. Przestępcy nie mają skrupułów, by sprzedawać ludziom lek, który może być dla nich niebezpieczny. Jeśli ktoś potrzebuje tamiflu lub innego leku, niech lepiej skontaktuje się z lekarzem i stroni od internetowych znachorów – mówi Graham Cluley z firmy Sophos.

Departament Zdrowia apeluje: nie ma potrzeby, aby płacić za leki przeciwwirusowe. NHS (brytyjski odpowiednik naszego NFZ) udostępni je bezpłatnie wszystkim, którzy ich potrzebują.

Jak podaje Sky News, gangi zarabiają dziennie na sprzedaży podrabianych leków od 10 do 60 tysięcy funtów. W czasie wzrastającej paniki przed zarażeniem nową grypą zyski mogą być dużo większe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum