×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IX Forum Rynku Zdrowia: dobrze znowelizujmy ustawę refundacyjną

Autor: AK/Rynek Zdrowia23 października 2013 13:08

Wcześniej projekt nowelizacji Ustawy o refundacji leków był uważany za pilny przez resort zdrowia, ze względu na wygasające w tym roku rozwiązanie dotyczące terapii niestandardowych. Jednak poprzez zmianę ustawy o świadczeniach przedłużono do końca 2014 r. możliwość realizacji świadczeń z zakresu chemioterapii niestandardowej na dotychczasowych zasadach - mówił Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny ZPIFF Infarma podczas sesji “Polityka lekowa” IX Forum Rynku Zdrowia.

IX Forum Rynku Zdrowia: dobrze znowelizujmy ustawę refundacyjną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Resort zdrowia nie śpieszy się już z nowelizacją. Zakomunikował, że prace nad sprawozdaniem z działalności i ze skutków obowiązywania ustawy będą się toczyły w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli patrząc na te terminy może lepsze dla wszystkich, nie tylko dla przemysłu farmaceutycznego, ale i dla pacjentów, byłoby, gdyby prace nad nowelizacją poczekały do publikacji tego sprawozdania. Po ocenie skutków funkcjonowania tej ustawy przez dwa lata będzie można dopiero procedować nad nowelizacją - powiedział dyrektor generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

Zdaniem dyrektora, zmiana ustawy po zapoznaniu się z jej skutkami z ostatnich dwóch lat wydaje się najlepszym wyjściem. Będzie to już kolejna zmiana, więc wprowadzone rozwiązania powinny być dobrze przemyślane.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze