×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Hendrik Nogai dyrektorem ds. medycznych w Ryvu Therapeutics

Autor: oprac. LJ • Źródło: Mat. prasowe17 stycznia 2022 12:00Aktualizacja: 17 stycznia 2022 12:16

Dyrektorem ds. medycznych biofarmaceutycznej spółki Ryvu Therapeutics będzie dr Hendrik Nogai. Ten specjalista w dziedzinie hematologii, onkologii i chorób wewnętrznych pokieruje badania klinicznymi.

Hendrik Nogai dyrektorem ds. medycznych w Ryvu Therapeutics
Hendrik Nogai - nowy dyrektor ds. medycznych Ryvu Therapeutics (fot. Ryvu)
 • Krakowska firma Biotechnologiczna Ryvu Therapeutics informuje, że od 1 lutego dyrektora ds. medycznych będzie dr Hendrik Nogai
 • To lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii/onkologii i chorób wewnętrznych
 • Posiada też doświadczenie w prowadzeniu badań medycznych oraz biznesowe

Spółka zapowiada rozwój w hematologii i terapii guzów litych

Firma biotechnologiczna Ryvu Therapeutics S.A. ogłosiła, że do spółki dołączy dr Hendrik Nogai.

Z dniem 1 lutego 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora ds. medycznych. Będzie odpowiedzialny za badania kliniczne oraz wszelkie kwestie medyczne i regulacyjne związane z rozwojem platformy badawczej spółki.

- Hendrik wnosi do spółki cenne kompetencje w zakresie zarządzania badaniami klinicznymi, jak i doświadczenie w biznesie. Dołącza do nas w ważnym momencie rozwoju naszych programów klinicznych i przedklinicznych. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w dziedzinie hematologii i terapii guzów litych będzie dla nas bardzo wartościowe i pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał naszego wiodącego związku, RVU120 – komentuje Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu w Ryvu Therapeutics.

Lekarz z doświadczeniem w prowadzeniu badań

Dr Nogai jest dyplomowanym lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii/onkologii i chorób wewnętrznych.

Ukończył studia medyczne na Charité - Uniwersytecie Medycznym w Berlinie, Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz na Harvard Medical School w Bostonie. Ponadto uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie za badania w obszarze biologii komórki, które prowadził w Niemieckim Centrum Badań nad Reumatyzmem w Berlinie.

Posiada niemal 10-letnie doświadczenie w opiece nad pacjentami i prowadzeniu badań podstawowych w różnych środowiskach akademickich, w tym w szpitalu klinicznym Charité w Berlinie, w szpitalu uniwersyteckim Grosshadern w Monachium, czy szpitalu uniwersyteckim w Augsburgu.

Praktykę zdobytą w obszarze klinicznym dr Nogai łączy z 17-letnim doświadczeniem branżowym, w tym w zakresie doradztwa biznesowego dla Mercer Management Consulting/Oliver Wyman, doradztwa medycznego dla Nordic Biotech Capital ApS, a także zajmując stanowiska kierownicze w firmie Bayer AG, gdzie ostatnio pełnił funkcję Vice President, Global Development Leader NTRK program.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze