Grupa Neuca uruchomiła nowy magazyn w Toruniu za 80 mln zł

Autor: Rynek Zdrowia • • 04 października 2018 19:53

Grupa Neuca oficjalnie uruchomiła centrum dystrybucyjne w Toruniu. Inwestycja, realizowana od 2016 r., kosztowała około 80 mln zł. Ma duże znaczenie dla wzmocnienia łańcucha dostaw oraz prac związanych z udoskonalaniem jakości serwisu i obsługi aptek współpracujących z Grupą.

Grupa Neuca uruchomiła nowy magazyn w Toruniu za 80 mln zł
Fot. archiwum

Nowy magazyn w Toruniu, którego powierzchnia wynosi 14 150 m.kw. jest drugim co do wielkości tego typu obiektem i piątym zautomatyzowanym centrum logistycznym w Grupie Neuca. W sumie w strukturze magazynowej spółki funkcjonuje 15 obiektów. Toruńskie centrum dystrybucyjne wybudowane zostało na terenie byłej jednostki wojskowej (JAR) przy ul. Fortecznej 35-37. 

Dzięki wyposażeniu magazynu w najnowsze technologie, jego maksymalna przepustowość może wynieść do 675 tys. opakowań dziennie. Oznacza to, że z każdego metra kwadratowego dziennie może być wydanych 1800 opakowań. Magazyn wyposażony jest w automaty do wydawania produktów szybkorotujących, odpowiadających za obsługę ok. 70% linii produktów. Centrum dysponuje również najszybszym przenośnikami w branży transportującymi z prędkością do 2800 pojemników na godzinę. Dzięki zastosowanym technologiom zamówienia do aptek mogą być zrealizowane z tego magazynu w mniej niż 24 h, a najkrótsze do ok. 1,5 godziny. Nowe centrum przejmie zadania dotychczasowego toruńskiego tradycyjnego magazynu oraz część wolumenu z innych magazynów, aby cała sieć była bardziej zbalansowana. Będzie odpowiedzialne głownie za obsługę aptek w północnej i północno-wschodniej Polsce.

Neuca to dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe w pierwszym półroczu 2018 r. wyniosły około 29%. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od blisko 600 producentów z całego świata. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum