Grupa Master Pharm zwiększa przychody i zysk

Autor: Rynek Zdrowia • • 12 maja 2018 12:47

Producent suplementów diety przedstawił szacunkowe dane finansowe za I kw. 2018 r., wykazując wzrost sprzedaży oraz istotną poprawę rentowności.

Fot. archiwum

Przychody ze sprzedaży wzrosły w I kwartale 2018 r. do 17,81 mln zł, o 34 proc. w porównaniu do I kwartału ub.r. Natomiast zysk netto w I kwartale wyniósł 2,95 mln zł i był o 85 proc. większy od ubiegłorocznego.

Wzrost przychodów i wyników Grupy w I kw. br. był rezultatem m. in. zwiększenia portfela zamówień, większej liczby klientów oraz wyższych przychodów generowanych przez największego klienta w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Część wzrostu przychodów Master Pharm S.A. była rezultatem realizacji zamówień złożonych jeszcze w 2017 r.

- W ubiegłym roku zrealizowaliśmy szereg istotnych inwestycji w moce produkcyjne - uruchomiliśmy nowy zakład Master Pharm w Łodzi i doposażyliśmy zakład spółki zależnej w Mielcu. W rezultacie jesteśmy dziś zdolni do obsługi większej liczby zamówień, które obecnie spływają do nas w dużych ilościach. Efekty inwestycji były już widoczne w końcówce ub. roku i wyniki I kw. są kontynuacją tej tendencji. Trudno powiedzieć, jak będą wyglądały kolejne kwartały, dlatego też nie publikujemy prognoz, ale oczekuję wzrostu przychodów w porównaniu do ubiegłego roku - komentuje Jacek Franasik, prezes zarządu Master Pharm S.A.

Przedstawione dane finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. Wyniki opublikowane ostatecznie w raporcie I kwartał 2018 r. 14 maja 2018 r. mogą w ograniczonym stopniu odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości.

Głównym obszarem działalności Grupy Kapitałowej Master Pharm jest produkcja kontraktowa suplementów diety, kosmetyków, wyrobów medycznych i preparatów spożywczych dla podmiotów branży farmaceutycznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum