Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed syldenafilem w suplemencie na potencję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2020 17:33

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed syldenafilem w suplemencie "Total Men". Inspekcja wycofuje ze sprzedaży partię tabletek, których spożycie może być groźne dla zdrowia. W ostatnim czasie pochodne syldenafilu wykryto także w partii innego produktu na potencję - "Power Man".

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W piątek (10 stycznia) na stronie GIS poinformowano, że w próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność syldenafilu.

"Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia" - ostrzega GIS.

Ostrzeżenie dotyczy suplementu diety "Total Men" 2 tabletki o numerze partii (na blistrze) 042021, z datą minimalnej trwałości do kwietnia 2021 r. Produkt wyprodukowano dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowaną partię produktu i wycofania jej ze sprzedaży.

W minionym tygodniu GIS ostrzegał przed pochodnymi syldenafilu w innym środku na potencję - "Power Man". Wycofano wówczas partię o numerze: 2018017, z datą trwałości do kwietnia 2021 r. Jego producentem jest Svenska Naturprodukter AB ze Szwecji, a dystrybutorem - polska firma MAXON.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum