Gigant e-handlu przygotowuje się do wejścia na rynek apteczny

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2017 10:47

Amazon przymierza się do wejścia na rynek apteczny. Firma poszukuje już specjalistów z branży farmaceutycznej. Obecnie sprzedaje leki w Japonii. Czy wejdzie też do Polski?

 Gigant e-handlu przygotowuje się do wejścia na rynek apteczny
Polskie prawo jest bardziej restrykcyjne ws. sprzedaży internetowej leków od regulacji legislacyjnych innych państw Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną główny inspektor farmaceutyczny Zbigniew Niewójt przekonuje, że gdyby ta olbrzymia firma sprzedaży wysyłkowej podjęła decyzję o wejściu z ofertą do Polski, zderzyłaby się z Polskim prawem, które w tym obszarze jest bardziej restrykcyjne ws. sprzedaży internetowej leków od regulacji legislacyjnych innych państw.

Jak przekonuje GIF,  trudno znaleźć niszę, w której taki podmiot mógłby zadebiutować na naszym rynku. Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez znajomości szczegółów rozwiązania, w jakie miałby zaangażować się tak duży gracz.

Od kilku miesięcy Amazon sprzedaje akcesoria z szeroko rozumianej dziedziny ochrony zdrowia. Amerykanie mogą przez internet kupić m.in. ortezy, ochraniacze, stabilizatory czy sprzęt dla osób niepełnosprawnych.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum