Gdy pracowano nad "apteką nad aptekarza", ta spółka opuściła giełdę. Nie żałuje

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 10 października 2017 11:40

Gdy parlamentarne prace nad nowelizacją prawa farmaceutycznego wchodziły w decydującą fazę, warszawską giełdę postanowiła opuścić firma Pelion S.A., jeden z największych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju i właściciel najliczniejszej sieci aptek Dbam o Zdrowie. Władze spółki twierdzą, że nie żałują tej decyzji.

Gdy pracowano nad "apteką nad aptekarza", ta spółka opuściła giełdę. Nie żałuje
Właściciele Pelion S.A. twierdzą, że nie żałują decyzji opuszczenia Giełdy Papierów Wartościowych. Fot. PTWP

Władze Pelion S.A. uzasadniały wiosenną decyzję o wyjściu z giełdy m.in. ''apteką dla aptekarza''. Prezes Jacek Szwajcowski i wiceprezes Zbigniew Molenda tłumaczyli, że Pelion jako spółka prywatna będzie miał większe możliwości działania na rynku czy choćby utrzymywania stanu liczebnego sieci aptek.

Trzy miesiące po wejściu w życie nowego prawa i tydzień po formalnym wykluczeniu z obrotu giełdowego właściciele Pelionu nie żałują decyzji - pisze Puls Biznesu. 

Prezes Szwajcowski zauważa, że spółka działa "w sytuacji, kiedy dużo mówi się, że firmy z branży ochrony zdrowia nie powinny działać dla zysku". Dodaje, że trudno, będąc na GPW, rozwijać firmę w tym duchu, bowiem inwestorzy oczekują przede wszystkim rosnących zysków i zwrotu z inwestycji.

Przedstawiciele Pelionu nie chcą mówić wprost, jak na biznesie firmy odbiły się nowe regulacje. Jacek Szwajcowski podkreśla jednak, że jego zdaniem zamrożenie rynku i ograniczenie możliwości rozwoju sieci aptecznych nie poprawi sytuacji detalistów.

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum