GSK: rośnie wartość eksportu leków z fabryki w Poznaniu

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2013 10:53

Poznańska fabryka firmy GSK produkuje blisko 85 różnych preparatów, które trafiają na rynki stu krajów świata. Kolejnym zagranicznym odbiorcą leków jest Wenezuela.

GSK: rośnie wartość eksportu leków z fabryki w Poznaniu

W 2012 roku wartość eksportu GSK wyniosła ponad 3 mld zł.

Od czasu prywatyzacji ówczesnej Polfy Poznań w 1998 roku, firma zainwestowała w modernizacje i rozwój zakładu w Poznaniu niemal pół miliarda dolarów. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków produkcyjnych firmy na świecie.

Za te działania firma otrzymała wyróżnienie dla Najlepszego Brytyjskiego/Irlandzkiego Inwestora Roku, przyznane ostatnio przez jury składające się z  prezesów 22 izb handlowych oraz radców handlowych ambasad w konkursie FDI Awards. Werdykt oparty był nie tylko na wartości inwestycji i poziomie zatrudnienia w Polsce, lecz także na innowacyjności, strategicznym znaczeniu dla polskiej ekonomii oraz wiodącej roli w sektorze.

GSK zatrudnia niemal tysiąc osób, z czego prawie 600 w poznańskiej fabryce. Dodatkowo firma rozwija centra usług wspólnych. Obecnie w Centrum Usług Biznesowych obsługującym 273 oddziałów GSK na całym świecie, pracuje ponad 240 specjalistów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum