GIF wycofał z aptek serię leku stosowanego w leczeniu zmian zapalnych skóry

Autor: GIF/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2019 09:30

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii leku Flucinar N, stosowanego w leczeniu stanów zapalnych skóry.

GIF wydał decyzję wycofującą z obrotu serię leku Flucinar N (Fluocinoioni actonidum + Neomycini sulfas), 0,25 mg + 5 mg/g, maść, tuba 15 g) w dniu 4 stycznia br. 

Podmiotem odpowiedzialnym preparatu jest PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Wycofano serię o numerze 711146, z datą ważności 11.2020. 

Decyzja o wycofaniu z obrotu ww. leku została podjęta w związku ze stwierdzonym wynikiem poza specyfikacją w próbie referencyjnej, w zakresie zanieczyszczeń pochodzących od fluocinolonu acetonidu.

Preparat zawiera substancję przeciwinfekcyjną (neomycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (fluocynolon). Jest wskazany w miejscowym leczeniu ostrych i podostrych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o etiologii alergicznej, reagujących na kortykosteroidy, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, uporczywym świądem, powikłanych wtórnymi zakażeniami wywołanymi przez bakterie wrażliwe na neomycynę, m.in. atopowego zapalenia skóry (AZS), łojotokowego zapalenia skóry, liszaju pokrzywkowego, wyprysku kontaktowego alergicznego, łuszczycy zadawnionej, tocznia rumieniowatego, rumienia wielopostaciowego.

Więcej: www.gif.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum