GIF wycofał 21 serii zawiesiny do nebulizacji Budixon Neb

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2019 15:50

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał w czwartek (1 sierpnia) decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju 21 serii zawiesiny do nebulizacji Budixon Neb. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej.

GIF wycofał 21 serii zawiesiny do nebulizacji Budixon Neb
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzja GIF dotyczy czterech serii leku Budixon Neb 0,25 mg/ml w opakowaniach 10 sztuk i ośmiu serii w opakowaniach 20 sztuk, a także jednej serii Budixon Neb 0,50 mg/ml opakowanie 10 sztuk i ośmiu serii w opakowaniach 20 sztuk. Szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie GIF.

Podmiotem odpowiedzialnym jest Adamed Pharma SA z siedzibą w Pieńkowie. GIF przekazał, że do Inspektoratu wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie określonych serii produktu leczniczego w związku z przekroczeniem limitu specyfikacji.

Produkt leczniczy Budixon Neb w postaci zawiesiny do nebulizacji jest wskazany w leczeniu: astmy (gdy stosowanie inhalatora ciśnieniowego lub inhalatora proszkowego jest niewłaściwe), zespołu krupu (ostrego zapalenia krtani, tchawicy i oskrzeli - niezależnie od etiologii, wiążącego się z istotnym zwężeniem górnych dróg oddechowych, dusznością lub "szczekającym" kaszlem i prowadzącego do zaburzeń oddychania) oraz w zaostrzeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), w przypadku gdy stosowanie budezonidu w postaci zawiesiny do nebulizacji jest uzasadnione.

Więcej: gif.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze