GIF nakazuje zamknięcie hurtowni Sanofi

rynekaptek.pl Autor: PTWP - RynekAptek.pl • Źródło: rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 17 czerwca 2015 19:57

- Zapasy wynikają z naszego obowiązku zapewnienia zaopatrzenia szpitali w Polsce w leki oraz konieczności reakcji na nadzwyczajne sytuacje rynkowe - tak rzecznik Sanofi skomentował medialne informacje o decyzji GIF ws. cofnięcia tej firmie zezwolenia na prowadzenie hurtowni w Błoniu k.Warszawy.

GIF nakazuje zamknięcie hurtowni Sanofi
Fot. archiwum RZ

- Sformułowania pojawiające się w TOK FM odnoszące się do tzw. ogromnych zapasów w magazynie Sanofi są nieprawdziwe. Nieprawdą jest, że mamy ogromne zapasy leków w magazynie - informuje Monika Chmielewska-Żehaluk, rzecznik firmy Sanofi.

Jak podało TOK FM, kilkanaście miesięcy temu Inspekcja Farmaceutyczna rozpoczęła kontrolę w dużej hurtowni w Błoniu. Główny Inspektor Farmaceutyczny wszczął postępowanie, przeprowadzał kolejne kontrole i kilka dni temu wydał decyzję o odebraniu hurtowni zezwolenia na sprzedaż leków. Decyzja jest nieprawomocna.

Jak podaje rzecznik GIF Paweł Trzciński firma od miesięcy zapewniała, że dostarcza na rynek coraz więcej leku, ale ten i tak znika. Tymczasem kontrola rzuciła na tę sprawę inne światło: - Zauważyliśmy nadmierne gromadzenie leku. Firma raportowała swoje stany magazynowe, ale na miejscu było znacznie więcej tego leku niż podawano w raportach - mówi dla tokfm.pl rzecznik GIF.

- Nie zgadzamy się z decyzją GIF i złożymy odwołanie w stosownym terminie. Decyzja jest nieprawomocna, trwa proces odwoławczy, dlatego pragnę podkreślić, że hurtownia działa na normalnych zasadach - zaznacza rzecznik spółki Sanofi.

Zwraca też uwagę, że potencjalne cofnięcie zezwolenia na działanie hurtowni zablokuje całkowicie polskim pacjentom dostęp nie tylko do leku Clexane, ale i do innych, kilkuset produktów Grupy Sanofi w Polsce, stosowanych w takich obszarach terapeutycznych jak: onkologia, diabetologia, kardiologia i kardiologia z chorobami naczyń, centralny układ nerwowy, gastroenterologia, urologia, ginekologia, reumatologia z osteoporozą, immunologia. 

Więcej: www.rynekaptek.pl oraz kolejny tekst www.rynekaptek.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum