Francja: razem pracują nad terapiami w raku piersi

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2014 17:05

Organizacja Curie-Cancer, która prowadzi we współpracy z branżą farmaceutyczną badania naukowe w Instytucie Curie oraz firma Servier ogłosiły, że będą kontynuować współpracę, mającą na celu określenie celów terapeutycznych w przypadkach tzw. potrójnie ujemnych nowotworów piersi. Współpracę przedłużono na kolejne 3 lata.

Potrójnie ujemny rak piersi stanowi ok. 15 proc. wszystkich przypadków raka piersi.

Jest to szczególnie agresywny typ nowotworu, który może nie odpowiadać na stosowane obecnie schematy chemioterapii, w związku z czym istnieje pilna potrzeba opracowania nowych sposobów terapii.

Komórki potrójnie ujemnego raka piersi nie wykazują ekspresji receptorów estrogenowych lub progesteronowych (co umożliwiałoby zastosowanie terapii hormonalnej) ani receptorów HER-2 (co pozwoliłoby na zastosowanie terapii ukierunkowanej molekularnie na receptory HER-2).

Instytut Curie jest prywatną fundacją utworzoną w 1909 roku przez Marię Skłodowską-Curie, prowadzącą wielospecjalistyczny ośrodek onkologiczny, łączący działalność naukową i leczenie chorych. Centrum badań i szpital w Instytucie Curie zatrudniają łącznie około 3200 naukowców, lekarzy, pielęgniarek, techników i personelu administracyjnego.

Jednym z celów działalności Instytutu jest zwiększanie liczby programów badawczych prowadzonych we współpracy z branżą farmaceutyczną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum