Farmacol nie wypłaci dywidendy

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2014 10:05

Akcjonariusze Farmacolu zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za rok 2013 w kwocie 81,68 mln zł na kapitał zapasowy - podała spółka.

"Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki pod firmą:  Farmaco lpostanawia zysk netto spółki za rok obrotowy 2013 w kwocie 81 678 571,56 zł przeznaczyć w całości na kapitał zapasowy" - czytamy w uchwale.

Wcześniej w uzasadnieniu projektu uchwały Farmacol podał, że niepewna sytuacja geopolityczna w krajach ościennych zwiększa ryzyka związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, co potencjalnie premiować będzie podmioty posiadające stabilne podstawy finansowe oraz gotówkę. 

Dodatkowo podawano, że konsolidacja sektora hurtu farmaceutycznego oraz sprzedaży detalicznej, a także silna konkurencja ze strony podmiotów oferujących ten sam, co Grupa zakres usług rodzi konieczność ponoszenia wydatków na poprawę konkurencyjności oferty oraz potencjalnie może wymagać przeprowadzenia akwizycji, których celem będzie wzmocnienie pozycji Grupy i budowanie dodatkowej wartości dla jej akcjonariuszy.

Farmacol do dystrybutor farmaceutyczny, notowany na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

Więcej:pulsinwestora.pb.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum