Farmacja: wspólnie będą odkrywać nowe leki onkologiczne

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 09:46

H3 Biomedicine i Selvita ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy w zakresie odkrywania celowanych leków przeciwnowotworowych.

Farmacja: wspólnie będą odkrywać nowe leki onkologiczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Firmy będą wspólnie pracować nad ustaleniem roli i możliwości terapeutycznych modyfikacji aktywności wybranych celów białkowych z grupy kinaz, w zależności od kontekstu genetycznego pacjentów z nowotworami, w celu wygenerowania małocząsteczkowych związków chemicznych, jako potencjalnych kandydatów klinicznych.

Selvita rozpoczęła swoje pierwsze programy badawcze, których celami terapeutycznymi są białka z rodziny kinaz, w 2008 roku. Obecnie prowadzi osiem projektów z dziedziny onkologii. Na jeden z nich otrzymała grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W ramach współpracy badawczo - rozwojowej Selvita otrzyma od H3 gwarantowane finansowanie swoich prac badawczych w latach 2013 - 2015 na kwotę 1,796 mln dolarów. H3 Biomedicine będzie również wykonywało na swój koszt dodatkowe badania naukowe we wspólnie zdefiniowanym zakresie.

Po zakończeniu współpracy badawczej strony zamierzają dalej współpracować nad rozwojem nowych cząsteczek zidentyfikowanych w ramach wspólnych projektów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum