Farmaceuci postanowili, że w aptece przebywać może nie więcej niż 3 klientów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2020 12:03

Bydgoskie apteki i aptekarze z uwagi na szerzącą się pandemię koronawirusa COVID-19 wprowadzają środki ostrożności minimalizujące ryzyko przenoszenia się zakażenia pomiędzy ludźmi. Odkąd liczba zdiagnozowanych zakażeń zaczęła narastać, w aptece może przebywać nie więcej niż trzech klientów.

W aptece może przebywać nie więcej niż trzech klientów. Fot. Shutterstock

Rozwiązanie to wprowadziła m.in. bydgoska apteka należąca do sieci Dr. Max. Na jej drzwiach pojawiła się kartka z napisem: "Ze względu na środki ostrożności w środku mogą znajdować się max trzy osoby". 

Zmiany te zostały wprowadzone już w czwartkowe popołudnie (12 marca). Pacjenci ustawiali się w kolejce przed apteką. Nikogo sytuacja nie wzburzyła.  Wszyscy ze zrozumieniem przyjęli, że sprawa jest poważna, gdyż dotyczy koronawirusa. 

Wprowadzone restrykcje nie dotyczą jedynie liczby osób, które mogą jednorazowo przebywać w aptece. Na podłodze wzdłuż lady naklejono brązową taśmę, która wyznacza kolejną linię, metr od kasy. Chodzi o to, żeby ludzie nie podchodzili zbyt blisko lady i w razie zakażenia nie przenosili wirusa na aptekarzy.

Więcej: bydgoszcz.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum