Europejska Agencja Leków nt. uruchomienia portalu i bazy danych z badań klinicznych

Autor: URPL/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2017 14:42

W Londynie odbyło się 95. posiedzenie Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków. Najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom Brexitu oraz uruchamianiu portalu i bazy danych pochodzących z badań klinicznych.

Omawiano również kwestie merytoryczne i praktyczne dotyczące konieczności przeniesienia siedziby Agencji do innego państwa członkowskiego UE.

W kwestii portalu i bazy danych z badań klinicznych skupiono się nad dokładnym harmonogramem działań niezbędnych dla finalnego, skutecznego uruchomienia serwisów.

Jak pisze w komunikacie URPL, szczegóły ws. przeniesienia siedziby EMA oraz portalu i bazy nie mogą zostać podane do publicznej wiadomości ze względu na ich strategiczny charakter.

W pozostałej części spotkania rada podejmowała decyzje dotyczące m.in. zmiany zasad opłat wnoszonych do Europejskiej Agencji Leków i polityki współpracy z przedstawicielami ciał naukowych.

Na posiedzeniu Polskę reprezentował prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

Więcej: www.urpl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum