Dyrektor z AstraZeneca przejdzie do Biomedu-Lublin. Będzie prezesem spółki

Autor: oprac. LJ • Źródło: Biomed Lublin23 września 2021 09:07

Maksymilian Świniarski dołączy do Biomedu 1 stycznia 2022 roku, po zakończeniu współpracy z brytyjsko-szwedzkim koncernem AstraZeneca, z którym związany jest od 2018 roku.

Dyrektor z AstraZeneca przejdzie do Biomedu-Lublin. Będzie prezesem spółki
Maksymilian Świniarski dołączy do Biomedu 1 stycznia 2022 roku (fot. Biomed Lublin)
  • Dyrektor koncernu AstraZeneca pokieruje Biomed Lublin
  • Maksymilian Świniarski od 2018 roku jest związany z koncernem AstraZeneca
  • Do Biomedu dołączy od nowego roku 2022

Maksymilian Świniarski prezesem Biomed Lublin

Rada Nadzorcza biotechnologicznej spółki powołała na stanowisko prezesa Maksymiliana Świniarskiego.

Menadżer koncernu AstraZeneca zastąpi na stanowisku pełniącego obowiązki prezesa (p.o.) Piotra Fica, który 22 września 2021 roku złożył rezygnację.

Maksymilian Świniarski od 2018 roku jest związany z koncernem AstraZeneca i dołączy do Biomedu 1 stycznia 2022 roku po zakończeniu współpracy z brytyjsko-szwedzkim koncernem.

Od ponad dwudziestu lat związany jest z branżą farmaceutyczną. W AstraZeneca Polska był dyrektorem działu kardiologii i diabetologii, realizując strategię rozwoju produktów w kardiologii i cukrzycy.

W swojej karierze zawodowej pracował także w strukturach Eli Lilly Polska jako prezes zarządu (2011-2017), gdzie budował pozycję firmy w rynku insulin, wprowadzając pierwszą analogową insulinę biopodobną (glargine) na polski rynek. 

Wcześniej pracował w firmie Bayer jako senior leader (2006-2011) w dziale DiabetesCare.

Biomed Lublin postawiła cele nowemu prezesowi

Rada Nadzorcza Biomed Lublin postawiła przed nowym prezesem jasne cele.

– Priorytety oraz plany biznesowe firmy wyznaczone i realizowane przez spółkę w ostatnich latach nie ulegają zmianie. Jestem przekonany, że Maksymilian Świniarski wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie menadżerskie zdobyte w globalnych koncernach farmaceutycznych da spółce kolejny impuls do rozwoju i optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów – mówi Jarosław Błaszczak, przewodniczący Rady Nadzorczej Biomed Lublin S.A. 

- Jestem przekonany, że wspólnie z całym zespołem zrealizujemy nasze cele w obszarze aktualnego i przyszłego portfolio, a nasze działania pozwolą na dalszy dynamiczny rozwój spółki i spełnienie oczekiwań akcjonariuszy Biomedu – zapowiada Maksymilian Świniarski, prezes zarządu Biomed Lublin S.A.

Piotr Fic był związany z Biomedem od 2019 roku, na początku jako członek zarządu ds. operacyjnych, a następnie wiceprezes i pełniący obowiązki prezesa.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum