Dr Roman Topór-Mądry prezesem AOTMiT na kolejną kadencję. Właśnie został powołany

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia09 listopada 2022 11:49

Dr n. med. Roman Topór-Mądry 9 listopada odebrał z rąk ministra zdrowia Adama Niedzielskiego powołanie na funkcję prezesa Agencji Oceny Taryfikacji Medycznych i Technologii. To kolejna jego kadencja w AOTMiT.

Dr Roman Topór-Mądry prezesem AOTMiT na kolejną kadencję. Właśnie został powołany
Gratulacje prezesowi złożył minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. MZ/Twitter
  • Dziś, 9 listopada, dr n. med. Roman Topór-Mądry odebrał z rąk Adama Niedzielskiego powołanie na fukcję prezesa AOTMiT
  • Agencja wybrała go spośród kilku kandydatów do tej funkcji w otwartym naborze
  • Dr Roman Topór Mądry został wybrany ponownie 

Od ogłoszenia do wyboru

Ogłoszenie o naborze na funkcję prezesa AOTMiT pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Agencji pod koniec października. Miało to związek z dobiegającą do końca pięcioletnią kadencją dotychczasowego prezesa, którym był od listopada 2017 r. dr Roman Topór-Mądry. Dzień końca jego prezesury w AOTMiT upłynął wczoraj, 8 listopada.

Do konkursu stanęło czterech kandydatów, wśród nich m.in. dotychczasowy prezes oraz m.in. były wiceminister zdrowia Krzysztof  Łanda, który publiczne o tym poinformował. Dziś odniósł się do wyboru nowego-starego prezesa w mediach społecznościowych.

Warto nadmienić, że wszyscy kandydaci do fotela prezesa AOTMiT pozytywnie przeszli ocenę formalną złożonych dokumentów i kompetencji, przeprowadzono z nimi rozmowy.

Roman Topór-Mądry to lekarz, dr nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego i epidemiolog. Głównym przedmiotem zainteresowań naukowych są m.in. czynniki ryzyka chorób układu krążenia, choroby dementywne, cukrzyca, nowotwory piersi i jelita grubego, a także rozwój metodologii badań naukowych i wykorzystanie informatyki w kształceniu lekarzy i poprawie jakości opieki zdrowotnej. Pracował w zespołach doradczych m.in. towarzystw naukowych, samorządów lokalnych, Ministerstwa Zdrowia, Komisji Europejskiej, Banku Światowego.

O tym, że wybór padł na dotychczasowego prezesa Topór-Mądrego od rana 9 listopada nieoficjalnie informowały branżowe media. Po południu informacja została potwierdzona na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. 

"Dr n. med. Roman Topór-Mądry został ponownie wybrany, w otwartym naborze, na prezesa @aotmit. Powołanie wręczył minister zdrowia
@a_niedzielski" - brzmi wpis Ministerstwa Zdrowia na TT.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum