Dorota Hryniewiecka-Firlej ponownie prezesem INFARMY

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 20:36

Podczas Walnego Zgromadzenia Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrany został nowy skład Zarządu, Rady Nadzorczej oraz Sądu Dyscyplinarnego na kadencję 2018-2020.

Dorota Hryniewiecka - Firlej została ponownie powołana przez nowy zarząd INFARMY na stanowisko prezesa. Fot. archiwum

Dorota Hryniewiecka-Firlej została ponownie powołana przez nowy zarząd INFARMY na stanowisko prezesa.

- Powołanie mnie na funkcję Prezesa INFARMY traktuję jako ogromne wyróżnienie i dowód zaufania za które chciałam podziękować wszystkim firmom członkowskim i członkom nowo powołanego Zarządu - powiedziała prezes Hryniewiecka-Firlej.

- Chcemy - jako INFARMA - pozostawać aktywnym uczestnikiem publicznej debaty w zakresie najlepszych rozwiązań na rynku ochrony zdrowia, począwszy od szeroko pojętej profilaktyki, a skończywszy na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych z korzyścią dla pacjentów i systemu. Z wielką nadzieją uczestniczymy w ogólnonarodowej debacie Ministra Zdrowia "Wspólnie dla Zdrowia", której myślą przewodnią jest budowanie systemu ochrony zdrowia w oparciu o model Value-Based Healthcare - dodała prezes INFARMY.

Dorota Hryniewiecka-Firlej jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ze specjalizacją i doktoratem z chorób wewnętrznych.

Z branżą farmaceutyczną jest związana od ponad dwudziestu lat, a z firmą Pfizer od 2009 r. Od 4 lat jest prezesem zarządu firmy Pfizer Polska i dyrektorem Działu Internal Medicine.

Zgodnie ze statutem INFARMY, Dorota Hryniewiecka-Firlej będzie pełniła funkcję prezesa zarządu przez dwa lata - podano w informacji dla mediów.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum