Dokuczliwe braki leków z antybiotykiem. Chodzi o preparaty na zakażenia

Autor: oprac. KM • Źródło: Naczelna Izba Aptekarska, Medycyna Praktyczna27 grudnia 2022 15:30

Naczelna Izba Aptekarska oczekuje wyeksportowania listy braków leków i stanu realizacji zamówienia na te produkty w hurtowni oraz ilości zamówień zrealizowanych i niezrealizowanych. Chodzi o preparaty z amoksycyliną.

Dokuczliwe braki leków z antybiotykiem. Chodzi o preparaty na zakażenia
Fot. Shutterstock
  • Amoksycylina to antybiotyk - półsyntetyczna penicylina
  • Stosowana jest m.in. przy zakażeniach dróg oddechowych czy też układu moczowego
  • Naczelna Izba Aptekarska pyta o listy braków leków z tym składnikiem
  • Prosi także, by lista została przekazana do GIF

Amoksycylina - dostępność leku pod znakiem zapytania

Naczelna Izba Aptekarska poinformowała, że w związku z zapytaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego, dotyczącym problemów w dystrybucji produktów leczniczych zawierających w składzie amoksycylinę/amoksycylinę z kwasem klawulanowym (ale także z innych grup), zwróciła się z prośbą o wyeksportowanie listy braków leków z modułu zamówienia – EWD w zakresie realizacji zamówienia na te produkty w hurtowni (ilości zrealizowane i ilości niezrealizowane). Poprosiła także o przesłanie tej listy do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na adres: gif@gif.gov.pl.

Jak podaje portal Medycyna Praktyczna, amoksycylina, zarówno jako pojedynczy lek, jak i w skojarzeniu z kwasem klawulanowym, jest stosowana w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, ucha środkowego, zatok przynosowych, układu moczowego, układu płciowego, zakażeń skóry i tkanek miękkich, zakażeń w obrębie jamy brzusznej, boreliozy, posocznicy, zakażeń w obrębie jamy ustnej w stomatologii oraz w zapobieganiu zapaleniu wsierdzia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze