"Dobra zmiana" w farmacji, częstsze kary pozbawienia wolności za naruszenie prawa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 września 2018 09:17

W zasadzie każde naruszenie prawa farmaceutycznego będzie mogło zostać ukarane pozbawieniem wolności. Skończył się czas przyzwolenia na przestępczość narażającą obywateli na utratę życia - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

"Dobra zmiana" w farmacji, częstsze kary pozbawienia wolności za naruszenie prawa
Fot. archiwum

Możliwość podawania specyfików z drobnymi wadami jakościowymi, gdy jest to lepsze niż niepodanie ich w ogóle, a także umożliwienie kupowania wyrobów medycznych niepełnosprawnym przez internet. Do tego włączenie aptek do programu Karty Dużej Rodziny oraz skuteczniejsza walka z nielegalnym wywozem leków, przez który na aptecznych półkach brakuje medykamentów ratujących życie. Takie rozwiązania znalazły się w projekcie największej od lat nowelizacji prawa farmaceutycznego, do którego dotarł DGP.

Jak zapewnił wiceminister zdrowia Marcin Czech, rozwiąże ona wiele problemów na rynku farmaceutycznym, pojawiających się w ostatnich latach. - Zmiany w zauważalny sposób ułatwią życie pacjentom już od dnia wejścia w życie nowych przepisów - ocenił.

Marcin Warchoł, wiceszef resortu sprawiedliwości, zaznaczył, że czasy kuriozalnych przepisów i źle pojmowanej przez urzędników za poprzedniej władzy swobody działalności gospodarczej mijają - podaje DGP. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum