Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia | 21-03-2017 09:42

Dlaczego firmy farmaceutyczne inwestują w Polsce?

Koncerny farmaceutyczne inwestują w Polsce nie tylko ze względu na koszty pracy. Chodzi także o wysoki poziom wykształcenia pracowników oraz ich elastyczność i chęć szukania nowych rozwiązań.

O inwestycjach w centra badawcze w Polsce decydują zarówno względy finansowe jak i potencjał ludzki Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Dotychczas swoje centra ulokowały w naszym kraju m.in. trzy międzynarodowe firmy farmaceutyczne: AstraZeneca, MSD i Roche, które będzie prowadzić badania w Centrum Naukowo-Przemysłowym z Oddziałem Badań Klinicznych Wczesnych Faz przy Centrum Onkologii - Instytucie w Warszawie - informuje Rzeczpospolita.

Obecnie AstraZeneca zapowiada rozbudowę istniejącego od 2011 r. Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych. Firma planuje nie tylko zatrudnienie kolejnych dwustu pracowników, ale także rozszerzenie zakresu działania na wszystkie obszary planowania i zarządzania badaniami klinicznymi.

Zakończenie procesu rekrutacji przewidziane jest do końca 2018 r. Można się spodziewać, że z końcem kolejnego roku firma będzie zatrudniać nawet 1000 osób.

Jak tłumaczy Alina Pszczółkowska, dyrektor zarządzająca projektem rozbudowy Globalnego Centrum Badań Klinicznych AstraZeneca, Polska stanie się największym na świecie centrum koordynującym badania kliniczne firmy. Zadecydowały o tym zarówno względy finansowe jak i potencjał ludzki.

Więcej: www.rp.pl