Davos: premier potwierdza, że AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 mld zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2020 09:03

Premier Mateusz Morawiecki w środę (22 stycznia) na konferencji prasowej w Davos potwierdził, że uzgodnił z prezesem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, Leif’em Johansson’em nowe inwestycje w Polsce w obszarze badań i rozwoju. Chodzi 1,5 mld zł w najbliższych pięciu latach.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Firma AstraZeneca poinformowała w środowym komunikacie (22 stycznia), że w trakcie spotkania z premierem Morawieckim, przedstawiła swoje plany rozwoju w Polsce.

"Bazując na blisko trzydziestoletniej obecności firmy w naszym kraju oraz doświadczeniu polskiego zespołu w prowadzeniu globalnych projektów badawczych, podjęto decyzję o zwiększeniu zaangażowania koncernu w działania B+R. Oznaczać to będzie między innymi szersze zaangażowanie kadry akademickiej oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski" - naspisano w komunikacie.

Leif Johansson, cytowany w komunikacie, powiedział, że "AstraZeneca myśli strategicznie i długofalowo o Polsce, w której istnieje przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu".

- W przeciągu najbliższych 5 lat planujemy zainwestować ponad 1,5 miliarda złotych, z czego większość zostanie przeznaczona na inwestycje napędzające dalszy rozwój globalnego centrum badawczo-rozwojowego. Wierzymy, że będzie to katalizator dynamicznego rozwoju całego sektora biotechnologii w Polsce - poinformował prezes AstraZeneca.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum