Coraz bliżej badań klinicznych biopodobnego leku Mabionu

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2013 20:07

Mabion uzyskał zgodę pięciu komisji bioetycznych na prowadzenie badań klinicznych leku MabionCD20 w Serbii. Spółka oczekuje na zgodę serbskiego Ministerstwa Zdrowia, co pozwoli na rozpoczęcie podań preparatu.

Coraz bliżej badań klinicznych biopodobnego leku Mabionu

Mabion przeprowadzi badania kliniczne we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami w 9 krajach Europy. Dotychczas Mabion złożył dokumentację w 8 krajach, w 5 uzyskał zgody komisji bioetycznych, zaś w Gruzji i na Litwie zakończył już procedurę rejestracyjną i rozpoczyna badania kliniczne leku MabionCD20.

Lekiem referencyjnym dla produktu jest MabThera stosowany w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

W tym roku Mabion podpisał umowę z argentyńską firmą farmaceutyczną LKM SA w sprawie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku Mabion CD20 w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Kolumbii, Wenezueli, Peru, Chile, Paragwaju, Ekwadoru i Boliwii). Jak wynika z informacji prasowych przekazywanych przez spółkę Mabion, wkrótce argentyńska firma rozpocznie procedurę zmierzającą do rejestracji leku MabionCD20 na tamtejszych rynkach.

Dodatkowo spółka podpisała listy intencyjne w sprawie wyłącznych rozmów dotyczących rejestracji i dystrybucji oraz przeniesienia praw marketingowych leku MabionCD20 na rynkach o mniej ścisłych regulacjach rejestracyjnych z czterema firmami farmaceutycznymi: z Maroka - w sprawie rejestracji i dystrybucji leku w krajach Afryki Północnej, Libanu - w sprawie rejestracji i dystrybucji leku na Bliskim Wschodzie, Chorwacji - na dystrybucję w wybranych krajach bałkańskich oraz Turcji, która będzie odpowiedzialna za działania na tamtejszym rynku.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum