Ciech sprzeda za 8,1 mln zł swoją spółkę zależną Polfa

Autor: PAP, ciech.com/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2011 10:22

Ciech podpisał z firmą Invest Pharma umowę sprzedaży 100 proc. spółki zależnej Polfa za 8,1 mln zł - poinformował Ciech w komunikacie.

Ciech sprzeda za 8,1 mln zł swoją spółkę zależną Polfa

Umowa sprzedaży udziałów Polfy ma charakter warunkowy i jest uzależniona od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, uzyskania zgody banków członków konsorcjum finansującego Grupę Ciech oraz spłaty pożyczki udzielonej przez Ciech w kwocie około 5,5 mln zł (1 mln euro i 0,5 mln dolarów).

Polfa jest pośrednikiem w handlu zagranicznym produktami leczniczymi. Spółka oferuje leki gotowe wszystkich grup terapeutycznych oraz substancje farmaceutyczne (czynne i pomocnicze). W ofercie spółki znajdują się również opakowania do leków, kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej oraz produktów spożywczych.

Nabywający Polfę - Invest Pharma - jest spółką celową, powołaną na potrzeby realizacji transakcji przez podmioty i osoby prywatne związane z branżą medyczną i farmaceutyczną. Inwestor planuje rozwój spółki w oparciu o posiadane powiązania biznesowe w branży farmaceutycznej w ramach dotychczasowej działalności spółki.

Grupa Chemiczna Ciech jest największym koncernem chemicznym w Polsce skupiającym ponad 40 firm.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum