Chcą refundowanej opieki farmaceutycznej także w przychodniach

rynekaptek.pl Autor: PTWP - RynekAptek.pl • Źródło: Rynek Aptek/Rynek Zdrowia   • 06 maja 2019 18:56

Wirtualna Izba Aptekarska udostępniła na stronie Facebooka petycję do Ministerstwa Zdrowia w sprawie rozważenia możliwości wdrożenia refundowanej opieki farmaceutycznej nie tylko w aptekach, ale także w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej.

Chcą refundowanej opieki farmaceutycznej także w przychodniach
Petycja dotyczy "analizy wariantu wdrożenia Refundowanej Opieki Farmaceutycznej świadczonej przez farmaceutów w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej". Fot. Shutterstock

Autorzy petycji zwracają się z prośbą o jej podpisanie i wysłanie na adres resortu zdrowia.

Petycja dotyczy "analizy wariantu wdrożenia Refundowanej Opieki Farmaceutycznej świadczonej przez farmaceutów w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej" oraz "inspekcji dotychczas obowiązujących i procedowanych aktów prawnych pod kątem obecności w nich zapisów ograniczających możliwość świadczenia Refundowanej Opieki Farmaceutycznej jedynie do lokali aptek ogólnodostępnych".

"Przychodnia POZ znajdująca się w sąsiedztwie apteki ogólnodostępnej, w której świadczona byłaby Refundowana Opieka Farmaceutyczna, zostanie pozbawiona wpływu na sposób oraz jakość usługi realizowanej przez personel pobliskiej apteki" - uważają autorzy petycji.

Więcej: portal Rynek Aptek

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum