×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Celon Pharma testuje lek na depresję

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia08 stycznia 2018 12:30

Ketamina, stosowana od pół wieku w anestezji może pomagać chorym na depresję. Na to liczy Celon Pharma, której najbardziej zaawansowany projekt nowego leku dotyczy właśnie S-ketaminy, podawanej w inhalacji pacjentom z depresją lekooporną.

Celon Pharma testuje lek na depresję
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod koniec ubiegłego roku spółka rozpoczęła współfinansowane przez państwo badania kliniczne nowego leku, a pod koniec zeszłego tygodnia poinformowała, że pierwszy etap I fazy badań na zdrowych ochotnikach właśnie się zakończył.

Obecnie firma pracuje nad schematem podania leku w drugiej części badania I fazy. Lek zostanie podany czterem kohortom po trzech ochotników, a następnie czterem po ośmiu (z których część dostanie placebo). Ta faza badań powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, II faza - w której lek będzie już podawany pacjentom naprawdę chorym, a nie zdrowym ochotnikom - rozpocznie się w tym roku i potrwa do 2019 r. III faza może trwać przez około dwa lata.

Dofinansowane przez NCBR kwotą ponad 12 mln zł prace nad lekiem na depresję to najbardziej zaawansowany projekt biotechnologiczny Celon Pharmy.

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze