COVID-19: AOTMiT zaktualizowała zalecenia dla farmakoterapii

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/AOTMiT10 marca 2022 17:26

Opublikowany właśnie dokument jest aktualizacją materiału „Zalecenia w COVID-19” z kwietnia 2020 roku.  Dodano w nim m.in. rekomendacje dla stosowania molnupirawiru i fluwoksaminy.

COVID-19: AOTMiT zaktualizowała zalecenia dla farmakoterapii
Dodano nowe rekomendacje, uaktualniono wcześniejsze. Fot. Shutterstock
  • Zalecenia dla farmakoterapii COVID-19 zostały właśnie zaktualizowane
  • W zbiorze zaleceń dodano rekomendacje dla stosowania molnupirawiru, nirmatrelwiru/rytonawiru, fluwoksaminy
  • Dokument uaktualnia też rekomendacje dla remdesiwiru, anakinry i tocilizumabu.

Opublikowany na stronach AOTMiT dokument jest kolejną aktualizacją materiału „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”.

Pierwsze zalecenia zostały przygotowane w kwietniu 2020 r. w oparciu o zlecenie Ministra Zdrowia, dotyczące opracowania propozycji wszechstronnego, wielospecjalistycznego zestawu zaleceń odnoszących się do organizacji i postępowania medycznego (diagnostyki i leczenia) w zakresie opieki nad pacjentami z zakażeniem wirusem SARSCOV-19, w oparciu o dowody naukowe i istniejące wytyczne.

Aktualizacja obejmuje farmakoterapię, najszerzej opisywany, jeżeli chodzi o liczbę badań i publikacji naukowych obszar w postępowaniu w COVID-19. Została przeprowadzona przy współpracy wybitnych polskich specjalistów w tym zakresie.

W zbiorze zaleceń dodano rekomendacje dla stosowania molnupirawiru, nirmatrelwiru/rytonawiru i fluwoksaminy. Dokument uaktualnia też rekomendacje dla remdesiwiru, anakinry i tocilizumabu.

Nowe zalecenia, tak jak poprzednio, oparto na pracach oryginalnych, analizie wytycznych międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych oraz opiniach polskich ekspertów.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum