Boehringer Ingelheim przejmuje platformę szczepionek przeciwnowotworowych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2019 19:02

- Firma Boehringer Ingelheim przejmuje wszystkie udziały AMAL Therapeutics SA, szwajcarskiej spółki biotechnologicznej, koncentrującej swoje działania na immunoterapii onkologicznej i opracowywaniu najnowocześniejszych terapeutycznych szczepionek przeciwnowotworowych z wykorzystaniem własnej platformy technologicznej KISIMA - podaje Boehringer Ingelheim w komunikacie prasowym.

Boehringer Ingelheim przejmuje platformę szczepionek przeciwnowotworowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki przejęciu AMAL Therapeutics firma Boehringer Ingelheim zyskuje platformę, która pozwoli jej skoncentrować się na pacjentach z trudnymi do leczenia nowotworami przewodu pokarmowego i płuc.

- Pierwsza w swojej klasie, prawnie zastrzeżona - platforma KISIMA firmy AMAL, wykorzystuje technologię szczepionek opartych na peptydach/białkach. AMAL pozostanie w kampusie Uniwersytetu w Genewie (Szwajcaria) i będzie prowadzić działalność jako spółka zależna firmy Boehringer Ingelheim - informuje BI w komunikacie dla mediów.

- Przejęcie firmy AMAL to część długoterminowej strategii Boehringer Ingelheim, której celem jest wzmocnienie pozycji firmy w obszarze nowatorskich terapii nowotworów, w tym leczenia immunoonkologicznego, wykorzystującego najnowocześniejsze odkrycia naukowe wraz z ich praktycznym zastosowaniem - powiedział Michel Pairet, członek zarządu Boehringer Ingelheim, odpowiedzialny za Dział Innowacji.

Całkowita kwota transakcji może wynieść nawet 325 mln euro i obejmuje: kwotę płatną z góry, kwotę zależną od osiągnięć klinicznych, rozwojowych i regulacyjnych oraz płatność w wysokości do 100 mln euro po osiągnięciu określonych etapów, w procesie komercjalizacji leku.


- Jestem bardzo dumna z wyników pracy całego zespołu AMAL, czego dowodem jest to przejęcie. Cieszę się również, że razem z firmą Boehringer Ingelheim będziemy mogli dalej rozwijać platformę KISIMA - zaznaczyła dr Madiha Derouazi, założycielka i dyrektor wykonawcza AMAL Therapeutics.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum