Bioton: spółka zależna uzyskała prawo do sprzedaży insuliny na 20 nowych rynkach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2012 17:46

SciGen, spółka zależna Biotonu, uzyskała prawo do sprzedaży rekombinowanej insuliny ludzkiej wytwarzanej przez Bioton na 20 nowych rynkach.

Rozszerzenie praw sprzedaży pozwoli Biotonowi na podpisanie umów i rozpoczęcie współpracy z Actavis Group w ramach joint-venture - podała spółka w komunikacie.

W wyniku zawarcia aneksu do umowy licencyjnej z Ferring International Center, SciGen uzyskała prawo sprzedaży insuliny m.in. w Egipcie, Iraku, Iranie, Republice Południowej Afryki oraz Mongolii. Od teraz spółka będzie uprawniona do sprzedaży na łącznie 40 rynkach.

W komunikacie dodano, że rozszerzenie praw Grupy Bioton do sprzedaży insuliny na nowych rynkach jest ostatnim elementem uzgodnień, pozwalającym na podpisanie przygotowanych umów i rozpoczęcie współpracy z Actavis Group ehf, a także daje możliwość rozszerzenia tej współpracy o dodatkowe rynki i rozpoczęcia sprzedaży na nich insuliny w krótkim czasie, w ramach wspólnego projektu Bioton-Actavis.

- Podpisanie aneksu do umowy licencyjnej z Ferring International powinno przełożyć się oczywiście na poprawę wyników finansowych Biotonu poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Sławomir Ziegert prezes zarządu Biotonu. Przypominał, że w ramach umów z Actavisem Bioton uzyska wpływ z tytułu udzielenia praw do sprzedaży naszych insulin na poziomie około 55,5 mln euro, z czego istotna część wpłynie do spółki w kilka dni po podpisaniu umowy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum