Biomed-Lublin chce osiągnąć 100 mln zł przychodów do 2024 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2018 19:00

Biomed-Lublin nie spodziewa się istotnego wzrostu przychodów w 2018 roku, a zakładane w strategii 100 mln zł to perspektywa nie wcześniej niż 2024 roku - poinformował podczas konferencji zarząd. Spółka chce osiągnąć udział w globalnym rynku Onko BCG na poziomie 10 proc.

Fot. archiwum

Biomed-Lublin przyjął we wtorek (24 kwietnia) strategię rozwoju na lata 2018-2022 i zakłada, że realizacja planów w niej zawartych zapewni spółce przychody przekraczające 100 mln zł rocznie. Spółka ma w planach m. in. budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Spółka zidentyfikowała trzy produkty strategiczne - Onko BCG, szczepionkę przeciwgruźliczą BCG oraz Distreptazę. Jak podano, są to produkty "o największym potencjale wzrostu i największej marżowości". Zarząd doprecyzował podczas konferencji, że marża na sprzedaży w przypadku Distreptazy wynosi ponad 65 proc., a w przypadku pozostałych dwóch produktów ponad 70 proc.

Spółka poinformowała w prezentacji, że chce wejść na nowe rynki eksportowe z produktem Onko BCG tak, aby docelowo osiągnąć udział w globalnym rynku na poziomie 10 proc. 

W strategii wymieniono również dwa produkty taktyczne - Gamma Anty-D oraz Lakcid (wytwarzanie usługowe).

Spółka zdecydowała też o budowie nowego zakładu produkcyjnego, mającej na celu m. in. uwolnienie potencjału sprzedażowego i obniżenie kosztów jednostkowych.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego ma zwiększyć wielkość produkcji Onko BCG do 160 tys. opakowań na rok (4,4-krotne zwiększenie w stosunku do aktualnie uzyskiwanej produkcji), szczepionki BCG do 140 tys. opakowań na rok (zwiększenie 2,3-krotne), a Distreptazy do 1,6 mln opakowań na rok (zwiększenie 1,3-krotne).

Szacowane w strategii nakłady inwestycyjne wynoszą ok. 150 mln zł, przy czym prace budowlane i instalacyjne wyniosą 80 mln zł, zaś urządzenia i linie produkcyjne - 70 mln zł.

W zakresie finansowania inwestycji spółka chce pozyskać środki z dotacji unijnych w wysokości 60 proc. wartości inwestycji, tj. od 60 do 80 mln zł w zależności od modelu finansowania prac budowlanych.

Jak podano, produkcja w nowym zakładzie powinna ruszyć do końca 2022 roku.

W roku 2017 spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 31,2 mln zł oraz wynik brutto ze sprzedaży 14 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 4,9 mln zł.

Więcej: www.pap.biznes.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum