Bayer będzie dystrybutorem insuliny Biotonu w Chinach

Autor: Parkiet/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2009 11:12

Bayer kupił za 31 milionów euro prawa do marketingu i dystrybucji w Chinach leku insulinowego pod nazwą handlową SciLin produkowanej przez Bioton.

Umowa ma obowiązywać przez 15 lat. Szacowana wysokość przychodów w okresie trwania umowy wynosi 1,5-2 mld dolarów.

– Warunki handlowe są satysfakcjonujące. Rozważamy współpracę z Bayerem także na innych rynkach – powiedział prezes Biotonu, Janusz R.Guy.

Według części analityków wartość sprzedaży może być nawet wyższa niż szacuje spółka.

– Jeśli produkt się dobrze przyjmie, to możliwe jest, że wartości sprzedaży będą jeszcze wyższe. W pełni wymierne korzyści będą widoczne dopiero w 2012 roku – sądzi Paweł Burzyński, analityk DM BZ WBK.

– Wydaje się, że dystrybucja leku będzie się odbywała poprzez Bayer, który może być jedynie pośrednikiem w całym procesie sprzedaży insuliny w Chinach. Jako że Bioton będzie wykorzystywał sieć dystrybucyjną Bayeru, odda mu część marży, ale na pewno znacząco powiększy się przychód Biotonu – uważa Tomasz Jachowicz, analityk BM DnB Nord.

Bioton podał, że aktualne badania szacują, iż terapią diabetologiczną w Chinach objętych jest ok. 40 mln pacjentów. Rynek insuliny jest najszybciej rosnącym segmentem rynku preparatów diabetologicznych w Chinach, z prognozowanym wzrostem ponad 40 proc. rocznie.

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie na wieść o megakontrakcie zaczęli skupować akcje Biotonu. Po miesiącach spadku akcji spółki, jest szansa, że Bioton znowu stanie się maszynką do zarabiania pieniędzy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum