Badanie: kto kupuje "tabletkę po"?

Autor: tvn24bis.pl/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2017 21:06

"Tabletkę po" nabywają w Polsce zazwyczaj pacjenci w przedziale wiekowym 25-30 lat. Najczęściej kupują ją kobiety (51 proc.), ale często zgłaszają się po nią także mężczyźni (44 proc.) - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown.

Badanie: kto kupuje "tabletkę po"?
Realizując badanie kontaktowano się z aptekami, które posiadają w swojej ofercie "tabletkę po" Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Według analiz, osoby niepełnoletnie stanowią 2 proc. wszystkich nabywców - informuje tvn24bis.pl

Na zlecenie ginekolog prof. Violetty Skrzypulec-Plinty ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzono badanie, które miało doprecyzować, kto kupuje środki antykoncepcji awaryjnej.
Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (Computer Assisted Telephone Interview) jesienią ub.r. Kontaktowano się z aptekami, które posiadają w swojej ofercie "tabletkę po".

Z informacji udostępnionych przez polskich farmaceutów wynika, że najczęściej sięgają po nią osoby pomiędzy 25 a 30 rokiem życia - to aż 45 proc. nabywców. Nieco rzadziej przychodzą po nią młodsi w wieku 18 do 24 lat - to 21 proc. kupujących.

Jeśli chodzi o grupę 31-35 lat, to osoby w tym wieku stanowią 18 proc., osoby w przedziale wiekowym 36-40 lat to 7 proc., a powyżej czterdziestki - 3 proc.

Więcej: tvn24bis.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum