Autan i OFF! jednak nie mogą być sprzedawane w aptekach

Autor: OIA Katowice/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2013 09:41

Śląska Izba Aptekarska informuje, że zdaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego nie wszystkie środki biobójcze mogą być sprzedawane w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych.

Autan i OFF! jednak nie mogą być sprzedawane w aptekach
Zgodnie z przepisami ustawy Pf apteki mogą prowadzić sprzedaż, a hurtownie obrót środkami dezynfekcyjnymi stosowanymi w medycynie - pełniającymi wymagania określone w odrębnych przepisach.

Jednocześnie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2003 r. w sprawie kategorii i grup produktów biobójczych według ich przeznaczenia (Dz.U. 2003 nr 16 poz. 150) produkty biobójcze zostały podzielone na kategorie (I-IV) oraz grupy.

Jedynie środki należące do kategorii I (produkty dezynfekujące i produkty biobójcze o ogólnym zastosowaniu ) i grupy 1 (produkty biobójcze do higieny człowieka) zdaniem GIF mogą być przedmiotem obrotu w hurtowniach farmaceutycznych i aptekach.

Natomiast inne produkty biobójcze - m.in. zakwalifikowane do kategorii III (produkty biobójcze do zwalczania szkodników)  i grupy 19 - repelenty i atraktanty, do których zalicza się np. Autan i OFF! nie mogą być sprzedawane w aptekach oraz hurtowniach farmaceutycznych.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum