AstraZeneca w Polsce ma nowego prezesa

Autor: oprac. JW • Źródło: Rynek Zdrowia11 maja 2021 12:50

Stanowisko prezesa zarządu w spółce AstraZeneca Pharma Poland objął Wiktor Janicki. Jest związany z branżą farmaceutyczną od 2003 roku.

AstraZeneca w Polsce ma nowego prezesa
Fot. mat. pras.
  • Nowym prezesem zarządu AstraZeneca Pharma Poland został Wiktor Janicki
  • Janicki będzie odpowiedzialny m.in. za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną
  • Nowy szef AstraZeneca w Polsce z branżą farmaceutyczną jest związany od roku 2003

Z początkiem maja do AstraZeneca Pharma Poland dołączył Wiktor Janicki, który objął stanowisko prezesa zarządu spółki. W nowej roli zaangażowany będzie w wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju AstraZeneca w Polsce. Janicki będzie odpowiedzialny między innymi za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną oraz innymi interesariuszami w kraju.

Atuty: duże doświadczenie, znajomość rynku

- Bardzo się cieszymy, że Wiktor Janicki dołączy do naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie i znajomość branży farmaceutycznej pozwolą na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i stworzą nowe perspektywy dla AstraZeneca w Polsce - powiedział Radu Rasinar, wiceprezes AstraZeneca na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie.

Wiktor Janicki związany jest z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą. Pracował dla firm takich jak Wyeth, a następnie Janssen-Cilag oraz Roche. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Rozpoznawalny w branży, uczestnik debat

Janicki to także uczestnik debat i dyskusji dotyczących systemu ochrony zdrowia (m.in. Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach), aktywnie angażujący się w działalność organizacji branżowych.

AstraZeneca to firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich. W Polsce zatrudnia blisko 1800 osób, z czego blisko 1000 zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. Wartość środków finansowych przeznaczonych na działalność badawczo-rozwojową w naszym kraju wyniosła w 2018 roku ponad 221 mln zł. W Warszawie pracuje ponadto prawie 250 analityków w regionalnym centrum analityczno-finansowym, ponad 100 osób w globalnym centrum zakupowym oraz blisko 80 osób w regionalnym centrum HR.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum