AstraZeneca otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Autor: Centrum Prasowe PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2020 19:55

AstraZeneca, innowacyjna firma biofarmaceutyczna umacnia obecność na polskim rynku. Dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego.

AstraZeneca otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego
Fot. Fotolia

Jest to przypieczętowanie dotychczasowego wkładu firmy w sektor R&D w Polsce i rozwój działalności B+R AstraZeneca w Polsce - podaje firma w komunikacie dla mediów.

 - Zaangażowanie firmy w Polsce świadczy o tym, że nasze działania mające na celu przyciągnięcie inwestycji są skuteczne. Właśnie takich inicjatyw potrzebuje polska gospodarka - powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju, cytowana w komunikacie.

Jak wynika z informacji przekazanej przez firmę, polski rynek jest kluczowy dla AstraZeneca w obszarze R&D, a ubieganie się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego było dla firmy naturalnym następstwem dotychczasowych działań, w tym rozmów prowadzonych między prezesem Leifem Johanssonem a premierem Mateuszem Morawieckim w styczniu br. w Davos oraz funkcjonującym od lat w Warszawie Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych odpowiedzialnym za organizację i prowadzenie badań klinicznych nad nowymi cząsteczkami i lekami.

Obszary terapeutyczne, w których prowadzone są badania kliniczne obejmują m.in. onkologię, choroby kardiologiczne i metaboliczne czy też choroby układu oddechowego.

- Chcemy jeszcze bardziej związać się z polskim ekosystemem innowacji i uczestniczyć, wraz z innymi partnerami i stroną publiczną, w tworzeniu wartości dodanej dla Polski i polskiej gospodarki w tym obszarze - powiedziała Alina Pszczółkowska, wiceprezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum