Aptekarze płacą za błędnie wypisane recepty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2011 20:10

Apteki masowo przegrywają w sądach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chodzi o przyjęcie do realizacji błędnie wypełnionych recepty. Aptekarze z tego tytułu będą musieli zwrócić Funduszowi nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Aptekarze płacą za błędnie wypisane recepty
Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wygrał już dziewięć takich procesów. Oznacza to, że sądy pierwszej, a w kilku przypadkach także drugiej instancji, nakazały świętokrzyskim aptekarzom zwrócić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwota zależy od liczby źle wystawionych recept.

Środowisko aptekarskie jest oburzone wyrokami. Aptekarze tłumaczą, że przedmiotem sporu z NFZ są w lwiej części drobne uchybienia formalne, np. niepełny adres wpisany na recepcie.

Fundusz twierdzi, że sprawdza jedynie, czy na recepcie znajdują się te dane, jakie zgodnie z prawem powinna ona zawierać .

Jeśli sądy drugiej instancji znów przyznają funduszowi rację, to wielu farmaceutom grozi bankructwo. Po drobiazgowych kontrolach Funduszu aptekarze staranniej analizują recepty.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum