Aptekarze apelują: w czasach koronawirusa do aptek tylko po leki! Szampon poczeka

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2020 09:30

Naczelna Rada Aptekarska apeluje do Polaków o ograniczenie zbędnych zakupów w aptekach. Głównie po to, żeby nie narażać siebie, innych oraz pracowników aptek na ryzyko zachorowania na koronawirus - pisze na Twitterze rzecznik Izby Tomasz Leleno.

- Szampon przeciwłupieżowy, czy ulubiony suplement może poczekać - przekonuje Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej. Fot. PTWP

Wiceprezes Rady Marek Tomków za pośrednictwem stacji RMF FM przekonywał Polaków, by kierowali się do aptek tylko po leki i to te, które są niezbędne. - Szampon przeciwłupieżowy, czy ulubiony suplement może poczekać - namawiał.

Tomków mówił o tym, że aptekarze w tym czasie również borykają się z przeciążeniem pracą i brakiem środków dezynfekcyjnych. Codziennie w każdej z aptek, których jest ponad czternaście tysięcy, pojawia się co najmniej pięćset osób. 

Tomasz Leleno we wpisie na Twitterze wskazuje, że NIA rekomenduje aptekom i i punktom aptecznym wydawanie leków w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum