Apteka nie poinformowała jak przechowywać szczepionkę? Sąd oddalił pozew

rynekaptek.pl Autor: rynekaptek.pl/Rynek Zdrowia   • 04 listopada 2019 20:48

Sąd w Katowicach oddalił pozew pacjentki przeciwko aptece o zwrot pieniędzy za wydane szczepionki dla dziecka bez termolabilnego opakowania. Jak twierdziła pacjentka, nie została poinformowano o zasadach przechowywania szczepionki, dlatego potem odmówiono szczepienia.

Apteka nie poinformowała jak przechowywać szczepionkę? Sąd oddalił pozew
Fot. Shutterstock

Pacjentka zakupiła w aptece szczepionki dla dziecka, które pozostawiła na blacie stołu w domu na noc, zamiast przechować w lodówce. Następnie, na podstawie ustnej odmowy pielęgniarki w przychodni dokonania szczepienia dziecka z powodu wadliwego przechowywania szczepionek w nocy, skierowała przeciwko aptece pozew twierdząc, że nie została poinformowana o sposobie przechowywania szczepionek.

W tym samym czasie pacjentka złożyła skargę do rzecznika odpowiedzialności zawodowej na postępowanie farmaceutki wydającej szczepionki. Postępowanie było długie, gdyż sąd skrupulatnie zbierał dowody, w tym informacje od producentów szczepionek i oczekiwał na wynik postępowania dyscyplinarnego.

Po prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przez organy samorządu aptekarskiego, sąd podjął postępowanie ostatecznie, wydając wyrok oddalający pozew przeciwko aptece o zwrot pieniędzy za szczepionki.

Więcej: rynekaptek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum