MAK/Rynek Zdrowia | 17-06-2019 16:19

Adamed zwiększa swoją aktywność na włoskim rynku farmaceutycznym

Adamed Pharma nabył pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma oraz zawarł z nią partnerstwo strategiczne. Ecupharma jest dynamicznie rozwijającą się firmą, aktywną w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii - podaje Adamed w komunikacie prasowym.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Spółka podaje, że strategiczne partnerstwo z firmą Ecupharma ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii, a docelowo również w innych obszarach terapeutycznych. Rynek produktów leczniczych w tym kraju, o wartości niemal 20 mld euro, jest trzecim największym w UE - po Niemczech i Francji. Cechuje się stabilnym wzrostem i dominacją produktów odtwórczych oraz tzw. off-patent (łącznie ok. 90% rynku). 

- Portfel produktów Ecupharma skoncentrowany jest na chorobach chronicznych, a dzięki lojalności pacjentów spółka stabilnie buduje pozycję rynkową. Firma skupia się również na dolegliwościach wieku podeszłego, podobnie jak Adamed odpowiadając tym na współczesne wyzwania demograficzne - informuje Adamed.

Ecupharma została założona w 1993 r. przez Luciano Grottolę i do dziś jest zarządzana przez jego rodzinę, przy wsparciu Fundacji Serpero.

Równolegle do inwestycji w Ecupharma, Adamed otworzył kolejne przedstawicielstwo zagraniczne we Włoszech. Dotychczas firma obecna była na tym rynku wyłącznie w segmencie business-to-business, jednak wysoki potencjał i perspektywy wzrostu skłoniły zarząd Adamed Pharma do ustanowienia struktur komercyjnych we Włoszech.