Adamed. Zakład leków w Wietnamie z europejskim certyfikatem jakości

Autor: oprac. LJ • Źródło: Adamed07 października 2021 13:09

Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed ogłosiła certyfikację standardu jakości EU-GMP w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Ho Chi Minh w Wietnamie.

W listopadzie 2017 r. Adamed Pharma nabyła pakiet kontrolny Davipharm w Wietnamie. Zainwestowała dotychczas w tę spółkę 50 mln dolarów (fot. AdobeStock)
  • W listopadzie 2017 roku Adamed Pharma nabyła pakiet kontrolny w wietnamskiej firmie farmaceutycznej Davipharm
  • W kwietniu 2021 roku Davipharm otworzyła pierwszą w Wietnamie certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) w formach stałych
  • Dotychczas Adamed zainwestował w firmę 50 mln dolarów, z czego ponad 10 mln dolarów wydano na modernizację zakładu produkcyjnego

Certyfikat EU-GMP uzyskano dla operacji wytwarzania (produkcja i pakowanie) produktów niesterylnych w kapsułkach, osłonkach twardych i tabletkach.

10 mln dolarów na modernizację zakładu

W listopadzie 2017 r. Adamed Pharma nabyła pakiet kontrolny Davipharm, jednej z najszybciej rozwijających się firm farmaceutycznych w Wietnamie.

Dotychczas zainwestowała w firmę 50 mln dolarów, z czego ponad 10 mln dolarów wydano na modernizację zakładu produkcyjnego Davipharm w Binh Duong oraz poprawę procesów jakościowych.

W kwietniu br. Davipharm otworzyła pierwszą w Wietnamie certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) w formach stałych, tj. kapsułkach twardych, tabletkach i tabletkach powlekanych do produkcji m.in. wysokiej jakości leków onkologicznych.

Strefa HP była pierwszym etapem w realizacji celów Adamedu stawianych przy akwizycji Davipharm i ekspansji na rynku azjatyckim.

Kolejnym krokiem, właśnie zrealizowanym, jest uzyskanie certyfikacji standardu jakości EU-GMP.

Adamed na mapie świata

Ekspansja zagraniczna polskiej spółki rozpoczęła się w 2003 roku, a obecnie leki sprzedawane są w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Oceanii.

Przedstawicielstwa Adamedu działają w Hiszpanii, Kazachstanie, Rosji, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Uzbekistanie i Wietnamie.

W 2019 roku Adamed zawarł strategiczne partnerstwo ze spółką Ecupharma oraz otworzył kolejne przedstawicielstwo zagraniczne we Włoszech.

Firma posiada ponad 200 patentów w większości krajów świata.

Farmacja. W Pabianicach firma Adamed buduje nowoczesny obiekt produkcyjno-logistyczny

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum